DIVADLO A SITE-SPECIFIC

Ježíšku, spinkej...

80461555_429535387953757_320563902279791
...bečí ovečky. Ale bečí trochu moc nahlas. Ježíška znovu a znovu budí. Ovečky, kohout, zástupy gratulantů...Panna Maria by byla nejraději, kdyby její děťátko mohlo konečně
v klidu spát. Podaří se jí v tom radostném rumraji novorozenečka písní ukolébat?

Adventním hudebním představením

Ježíšku, spinkej...  

bychom rády každoročně přispěly k oživení krásných lidových tradic hudby a divadla ve veřejném prostoru.

 

Na vlnách poezie i energie moravských adventních

a vánočních písní vyzdvihujeme něhu a lidskost Ježíškova příběhu. Hudbou a hlasy odvážně malujeme zimní krajinu, zvířátka, zvonivé rampouchy i ledový vichr. Do ní pak vyzpíváme Svatou Rodinu. Zpodobňujeme ji nejen písněmi, ale také kouzelným stínovým divadélkem. Nezapomínáme ani na radost ze zpívání společně s malými i velkými diváky.

Popelky z Východu

Pro legendární Festival masopustních tradic Fašaňk Strání jsme v roce 2020 připravily drsně nepoetickou love-story Popelky z Východu. Honba za lepším životem, ženské zbraně a jejich nadužívání v přímém přenosu, vokálně - pohybové bláznovství. A dopadne to samozřejmě blbě. O lásce radši nemluvit. V roli jednoho znaštvaných nápadníku se představil i etnograf a literát PhDr. Pavel Popelka.
Představení vzniklo jako site-specific, lze jej ale jednoduše aplikovat do odlišného prostředí.

Kouzla babičky Evropy

zezadu 1.jpg
Slovanské bohyně Vesna, Živa, Chors, Morena a Mokoš si zoufají. Strávily příliš mnoho času u počítače a mobilu a ztratily skoro všechnu svoji kouzelnou moc. Proto si do batůžku sbalí svačinu, hudební nástroje, nezničitelné hlasivky a vydají se na velkou žebřiňákovou jízdu starou slovanskou Evropou. Chtějí se od praprababiček naučit ty nejkrásnější, čarovné a dávno zapomenuté písně, které jim pomohou svou sílu znovu probudit. Prozradí praprababičky své tajemství?
Více Vám poví Žůžo Muzička
Scénický koncert pro děti.  
Babské_ucho_logo.png